2 komentarze do “Poland stumbles on journey from low-cost to hi-tech”

  1. Ponizsze zdanie z artykulu dobrze charakteryzuje rzeczywistosc. Sluchalem ostatnio jednego z polskich ekonomistow ktory na zarzuty ze „wasze propozycje podrozsza prace w Polsce i zwieksza bezrobocie” odpowiedzial wyznawcom dogmatu – „Polska powinna przyciagac kapital tylko i wylcznie tania sila robocza” – ze pora to zmienic i zaczac tworzyc dziedziny gospodarki z duza wartoscia dodana. Trudno sie z tym nie zgodzic. Niestety srodowisko tzw. gdankich liberalow to ludzie niedouczeni (na czele z Janem K Bieleckim, przyuczonym ekonomista) ktorzy tkwia w mysleniu rodem z 19-wiecznego kapitalizmu. Nie ma nic gorszegi niz niskie aspiracje. A takie maja rzadzacy w Polsce wyznajac zasade „taniej sily roboczej”. Chyba ze sie uzna ze Polska to kraj ludzi o nizszym niz przecietna intelekcie i ze Polacy nadaja sie tylko do prostych prac.

    „I think that Polish political elites have not grown up enough to place innovation at the center stage. Our political debates resemble those from the 1960s. Nobody debates such issues here,” he said in an interview.

    W wielu sprawach sie Jurek nie zgadzamy, mam jednak nadzieje ze w tym przypadku myslimy podobnie.
    Pozdrawiam,
    Andrzej

  2. A tu jest najswiezszy przyklad „madrosci” obecnych wladcow Polski. Rece opadaja w momencie gdy powinny skladac sie do ….
    Tak wiec wymagac aby ci sami ludzie poprowadzili gospodarke na tory innowacyjnosci jest czysta mrzonka. Ci ludzie nie potrafili obronic wlasnych stoczni uzywajac argumentu kar z EU podczas gdy w tym samym czasie Niemcy wpakowali miliony w ratowanie swych stoczni. Podobnie zrobili z cukrowniami. Po tym rzadzie pozostanie spustoszenie nie tylko w standardach polityki ale i w gospodarce.

    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12760749,Brudzinski_o_zakupie_okretow_z_Niemiec__Nie_potrzebujemy.html

Możliwość komentowania została wyłączona.