Imprezy, imprezy, imprezy…

Witajcie  wszyscy!

Dopiero co przebrzmiały fanfary Parady Puławskiego, a już mamy następną imprezę:  Piknik Kopmuterowców w Round Valley, w najbliższą niedzielę.

A przed piknikiem w sobotę będzie miał miejsce niezwykły koncert w Carnegie Hall.  Dlaczego niezwykły?  Jest to koncert symfoniczny w wykonaniu orkiestry Shen Yun.  Orkiestra ta jest niezwykłą orkiestrą, ponieważ jej brzmienie łączy w sobie tradycyjne instrumentarium orkiestry symfonicznej z kilkoma tradycyjnymi instrumentami chińskimi uzyskując w ten sposób jedyne w swoim rodzaju, niespotykane nigdzie indziej, a jednocześnie bardzo harmonijne i przepiękne brzmienie.  Można odsłuchać próbek tego brzmienia, klikając na poniższy link.   Mniej więcej pośrodku strony są  4 linki audio.

http://www.shenyun.com/symphony

W programie są także utwory z europejskiej klasyki, kompozytorów takich jak Berlioz, Dvorak, czy Glinka.  W orkiestrze grają muzycy różnych narodowości, w tym także utalentowani polscy muzycy, na przykład skrzypek Maciej Grygiel.

Zapraszam wszystkich w sobotę na koncert Shen Yun Symphony Orchestra  w Carnegie Hall w sobotę 11 października o godz. 1 PM i 7 PM.  Więcej informacji pod powyższym linkiem.

Darek,

Czy Twoja orkiestra też już zaczęła sezon?  Jeśli tak, to poinformuj nas o programie.

Ela Kietlinska